گاهنامه آبکنار

/**/

باتوجه به پیشرفتهای همه جانبه ای که بعد از انقلاب اسلامی در ایران شاهد بودیم ، معرفی شخصیتها نیز در کلیه عرصه ها در خور توجه بوده و جا دارد از کلیه مسئولین و دولتمردان قدردانی شود.

گاهنامه اکولوژی & توریسم شبه جزیره آبکنار در نظر دارد در آستانه سومین سال فعالیت خود در عرصه رسانه الکترونیکی ، با الگوبرداری از رفتارهای پیامبر عظیم الشأن اسلام در راستای اعتبار و عزت بخشیدن به زن.

زنان شایسته ، بانوان تحصیلکرده آکادمیک ، مدیران محبوب و موفق، اسطوره ها ، نخبه ها و نمونه های زن بالنده را از سرزمین همیشه سرافراز سرزمینمان شبه جزیره آبکنار معرفی نماید و به عنوان انسانهای نوع اول بر خود ببالد و افتخار نمایند.


زنان موفق

زنان شاغل جامعه ما در ایران وظایف و مسئولیت مضاعفی دارند یعنی هم در منزل تربیت فرزندان و خانه داری و همسرداری را به نحو اکمل انجام می دهند و هم در ادارات و کارخانجات و مدارس و غیره اشتغال می ورزند. زنان تحصیلکرده شاغل بعد از کسب مهارتهای لازم ، به چند دلیل معلوم و تجربه شده نسبت به مردان در پذیرش پستهای اجرایی و مدیریتی برتری و اجحان دارند زیرا احساس وجدان کاری و مسئولیت پذیری آنان به مراتب زیادتر است ، در مقابل پدیده شوم رشاء و ارتشاء به دلیل خداترسی و آبرو داری هیچوقت تسلیم می شوند ، عدالت را در تمام سطوح رعایت می کنند و از استاندارهای تعریف شده تبعیت کامل دارند و بیش از مردان قویاً و کاملاً خودکنترل هستند. با داشتن نجابت و احترام و نوگرایی و حس همکاری ، توان ایجاد انگیزه بیشتری نسبت به مردان دارند و نیز خلاق و مدبر هستند. نسبت به زیردستان خود از پدیده های تشر ، بی احترامی و توهین تحقیر آمیز امتناع کرده و هیچگونه سوء استفاده احتمالی هم از پستهای محوله تاکنون گزارش نشده است.


معرفی زنان موفق

1- سرکار خانم ثریا نصیری آبکنار

ایشان تحصیلات آکادمیک خود را در رشته مهندسی شیمی و از دانشگاه صنعتی شریف اخذ و در سال 1372 در کارخانجات مجتمع فیبر حسن رود جذب و مشغول به کار شد. تا کنون در پستهای سرپرستی آزمایشگاهها ، مدیریت تکنیکال ، مدیریت تولید و بهره برداری در ارتقای کیفیت ، تولید و نظم کارگاهی نقش بسیار مؤثری ایفا کرده و در فن آوریهای خطوط تولید نوآوریهای ارزنده ای داشته است. مهمترین کار ایشان درخشیدن در محیط کارگری بعد از انقلاب اسلامی ایران است که راه را برای ورود زنان تحصیلکرده با گریدهای مهندسی و فنی به کارخانجات هموار نموده اند. موفقیت هرچه بیشتر ایشان را آرزومندیم.2- سرکار خانم فرشته سلیمی و همسرشان آقای ابراهیم بخشنده آبکنار

                                                      

خانم سلیمی از سال 1377 مسئولیت اجرایی مدیریت تولید و مجتمع آهن آلات شایان را در کنار همسرشان هدایت یک شرکت  را بعهده گرفتند. این زوج متعهد با تلاش شبانه روزی توانستند در عرصه تولیدی و صنعتی پیشرفت چشمگیری داشته و با افزایش کارگران خود از 24 نفر به 162 نفر در سال 1387 « شرکت مجتمع فولاد سازان پارسای شمال » را تأسیس کرده و در دهه فجر 1388 این شرکت به عنوان یکی از شرکتهای برتر استان شناخته شده و بدست فرماندار شهرستان و در حضور این زوج کارآفرین و دیگر رؤسای ادارات و نهادهای استان گیلان رسماً افتتاح شد.

ضمناً یادآور می شود که سرکار خانم نصیری و سرکار خانم سلیمی و آقای بخشنده از چهره های محبوب گاهنامه آبکنار انتخاب شده اند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه 26 فروردین1389ساعت 8:5 بعد از ظهر  توسط ایرج طاهری  | 

+ نوشته شده در  یکشنبه 8 فروردین1389ساعت 4:31 بعد از ظهر  توسط ایرج طاهری  | 

  /* /*]]>*/

سیزده با یاسمن هم یکصدو سی یاسمن               بِ حرارت یکـصدا گویـــند مــادر یاسـمن

حلقه کرده دست بسته حوریان برگـرداو              از یکی سولاله زارو از یــکی سـو یاسمـن

تا بریزی و بـــروبی آن زمــان در باغ او            روی گل بر روی گل هم یاسمن بر یاسمن

یا در انّا فتحنا بنـــگر کــه به تو بنگـرم              صد هــزاران گلـستان صـد هزازان یاسمن

لاله ها دستک زنان و یاسمن حیران شده           سرور ها مستانه گریان که چه شد با یاسمن

بمناسبت 12 فروردین سی و ششمین سالمرگ یاسمن دبیری آبکنار(طاهری)

1389 - 2010

مادری فداکار و جوانمرگ

+ نوشته شده در  یکشنبه 8 فروردین1389ساعت 4:25 بعد از ظهر  توسط ایرج طاهری  | 

سلامی به طراوت بهار.امیدوارم هر جا که هستید خوب و خوش باشید.عکس زیر را در روستای سرسبز کلده فومن یه همرا نوه گلم گرفته ام .جای همگی خالی بود...

+ نوشته شده در  پنجشنبه 5 فروردین1389ساعت 12:34 بعد از ظهر  توسط ایرج طاهری  |